A legegyszerűbb és leginkább meggyőző bizonyíték az, amit a saját szemünkkel és a saját érzékszerveinkkel tapasztalunk meg. Ennek a legkézenfekvőbb módja az, ha egy személyes találkozó alkalmával kipróbáljuk a két pohár vizes kísérletet. Két teljesen egyforma poharat megtöltünk ugyanolyan vízzel és az egyiket élénkítjük, mondjuk a grander energetizáló tollal. Egyértelműen érezni fogjuk a különbséget az élénkített és az élénkítetlen víz között. Ha szeretünk kísérletezni és van egy kevésbé érett narancsunk akkor azt is kipróbálhatjuk, hogy a narancsot vagy a frissen csavart narancslét élénkítjük (a benne lévő vizet) és meglepődve tapasztalhatjuk, hogy az élénkítés elveszi a savas érzetet és egy kicsit édesebbé válik a narancsunk.
A vízélénkítést kezdetben elsősorban magánlakásokban alkalmazták, és ez máig is a meghatározó felhasználói kör. A modern iparban történő felhasználás új irányvonalat adott a vízélénkítésnek. Ma elsősorban olyan területekre építik be, ahol a gyártási folyamatban a víznek jelentős szerepe van. Az ipari alkalmazásból fakadó pozitív tapasztalatok – műanyag-, fém-, élelmiszer-, nyomdaipar – több nemzetközileg elismert vállalatot késztetett arra, hogy nyilvánosan kiálljon a Granderrel elért sikerek mellett.
Lépten-nyomon találkozhatunk a vízélénkítéssel úgy, hogy nem is mindig tudatosul bennünk. Ha a híres „Weisses Rössl” Hotelban, vagy a tapolcai „Hotel Pelion”-ban szállunk meg, esetleg a világhírű Manner szeletet fogyasztjuk, a Grander jelen van. Svájci sajt, német sör, osztrák sütemények, spanyol avokádók, thaiföldi ananász, ezek mind élénkített vízzel készülnek, vagy élénkített vizes kezelést kapnak.
Még Ausztria büszkeségei, a Spanyol Lovasiskola pompás, fehér lipicai lovai is az élénkített vizet kapják.
Érdemes meghallgatni nemzetközi szaktekintélyeket, hogy miként vélekednek a vízélénkítésről.
A német ipar ismert környezetvédelmi szervezete, a B.A.U.M. (Bundesdeutscher Arbeitskreis für Umweltbewusstes Management) egy átfogó tanulmányban szigorú elemzésnek vetette alá a Granderrel kapcsolatos felhasználói tapasztalatokat, és a következő eredményre jutott: „Az elvárások teljesültek, gyakran túl is szárnyalták azokat. Javasoljuk a Grander-vízélénkítés alkalmazását ipari üzemekben.“
Prof. Dr. Juri Rachmanin, az Orosz Természettudományos Akadémia elnöke adta át az Akadémia “Ezüst érdemrendjét”.
A kitüntetés indoklása:
“A Johann Grander – féle módszerrel a víz energiai és információs tulajdonságait javítani tudjuk, ezáltal biológiai szempontból értékesebbé válik. Felfedezése által a víz szerkezetével kapcsolatos új ismeretek a tudomány és az ökonómia világméretű jelentőségű fejlődését eredményezik.”
Amennyiben Ön komolyan érdeklődik a Grander Technológia tudományos megközelítése iránt, akkor tartogatok Önnek egy igazi csemegét.
Az alábbi képre vagy IDE kattintva le tudja tölteni azt a tanulmányt, amely a vízélénkítés vízszerkezetre gyakorolt hatásának és a benne lévő pin-pointok kapcsolatáról (is) szól.