„Mit tud a hal a vízről, amiben egész életében úszkál?!” – Albert Einstein.
Mit tud az ember a vízről, amely testének 70%-át alkotja? Megállapíthatjuk, hogy az emberi test kémiailag egy igen híg vizes „oldat”, amely lényegében egy híg sóoldatnak tekinthető. Koncentrációját tekintve nem több, mint ha 5-10 g konyhasót feloldanánk egy pohár vízben. Legfőbb vegyületi alkotórészeink: 16,8 % fehérje, 10,5 % zsír, 5,6 % szervetlen só, 1,2% szénhidrát. Az anyaméhben a magzat közel 90%-a víz, az újszülötté 74%.
A víz titkokat hordoz, csupa rejtély. Segít a szerves élet keletkezésében és fennmaradásában. Ellenszegül azonban, ha alá kell vetnie magát a fizika elismert törvényeinek. Ha feltárja egy titkát, nyomban száz új rejtélyt vet fel. Prof. Szász András tanulmányát a víz rejtett tulajdonságairól itt tudja megtekinteni.
A fizikusok szemében a víz rendhagyó. Más anyagok lehűléskor összehúzódnak, a víz azonban fagyott állapotban tágul, ezáltal könnyebb lesz és mint jég úszhat a felszínen. Ha lesüllyedne a fenékre, nem létezhetne alatta élet. A tenger egyetlen óriási jéghegy volna. Az az állítás, hogy a víznek emlékezete van, természetesen megváltoztatja szinte a teljes világképünket sok-sok egyéb kérdést is felvet. “A víz titkai” című tudományos ismeretterjesztő film ilyen és ehhez hasomló kérdésekre keresi a választ.
A víz térszerkezete mint rezonanciaszerkezet
A világűrben lejátszódó esemény rengésbe hozza az elektromágneses hullámokat. Ezek átszelik az űrt és hasonló vibrációt keltenek a Földön. Rezonanciába lépnek egy olyan geometriai szerkezettel, amelynek alapfrekvenciája vagy felharmonikusai megegyeznek a kibocsátó rezgéskeltővel. Az ilyen rezonanciába hozott geometriai rendszerek először befogadók, rezgés elnyelők , majd a rezonáló teret kitöltve energiamaximumokat elérve mint rezonancia generátorok kezdenek el működni.
A víz térszerkezete segítségével képes a teremtés üzenetének rezgéseit felfogni. A víz térmemóriája végtelen, talán nem véletlen, hogy agyunk 90%-a víz. A víznek nagyon „rossz” tulajdonsága, hogy élete folyamán bármilyen élő és élettelen anyaggal, elektromágneses rezgéssel, kémiai reakcióval találkozik, az lenyomatként ott marad az „emlékében”. Masaru Emoto japán vízkutató ismert kísérleteivel igazolta a víznek az információtároló képességét. “A víz üzenetei” című kisfilmben további részleteket talál Emoto kísérleteiről.
Erre az emlékezésre azonban csak a rendezett víz képes. Ezt a vizet addig tekintjük élő víznek, amíg az életre jellemző rezgésekkel, rezonancia képességgel rendelkezik.
A víz kezdettől fogva “különleges képességekkel és tulajdonságokkal” bír, amelyek csak akkor tudnak kifejlődni, ha természetesen egészséges marad, nem érik káros környezeti hatások.
A víz állapota alapvetően befolyásolja a közérzetet és a teljes ökoszisztéma fenntartását.
A Grander Technológiával kapcsolatba kerülve a víz ismét képes lesz újra felvenni elveszett tulajdonságait.